0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Četvrti susret Hrvatske i Engleske i prva pobjeda Vatrenih. Bilićevi izabranici "rastavili" su svog protivnika i u fantastičnoj atmosferi došli do sedmog boda u trećoj utakmici u skupini.

Obje su reprezentacije istrčale u najavljenim sastavima,iznenađenja nije bilo, iako 3-5-2 formacija engleske reprezentacije baš i nije uobičajena. Hrvatska je krenula oprezno,kao i njezin suparnik, no u početku susreta kontrolirala je igru. I došla do prve prigode.

Sve do posljednje minute prvog dijela uzbuđenja nije bilo. Tada je Modrić odigrao za Kranjčara, koji je leđima okrenut prema vratima primio loptu na 17 metara. G.Neville je mladog ofenzivca držao rukama, povlačio ga i Kranjčar je na kraju završio na travnjaku.Za suca Rosettija, začudo prekršaj nije postojao.

U poluvremenu izmjena nije bilo,a već u drugoj minuti nastavka nova šansa za Hrvatsku. S desne strane korner je izveo Kranjčar, sa 7 metara dobro pucao Petrić, ali mu je najbolji pojedinac u redovima gostiju, Robinson,obranio udarac.

Niz Robinsona bez primljenog pogotka stao je na 599 minuta. Na ubačenu loptu Nike Kovača s lijeve strane odlično reagira Euardo i glavom prebacuje nemoćnog engleskog vratara i Hrvatska zasluženo vodi 1-0.

A tada se maksimirska krtica odlučila umiješati i Hrvatska sretno dolazi do drugog pogotka nakon što jedna povratna lopta misteriozno preskače Robinsonov pokušaj izbačaja. Što reći osim kako sreća očito prati hrabre.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Hrvatska stiže do nove važne i velike pobijede i uvjerljivo drži vrh ljestvice grupe E.