0
Crveni kartoni
1

Izvještaj

Hrvatska nogometna reprezentacija je u Klagenfurtu pobijedila Njemačku sa 2:1. Strijelci za hrvatsku vrstu su bili Darijo Srna i Ivica Olić, dok je za Nijemce gol zabio Lukas Podolski.

Pobjeda protiv Nijemaca izborena je sjajnom taktičkom i fizičkom prezentacijom hrvatskih nogometaša. Nakom obostranog opipavanja snaga, Hrvatska je zagospodarila travnjakom i u 24. minuti iz sjajne akcije došla do vodtsva. Pranjić je uputio loptu u kazneni prostor gdje je Srna ušao iza leđa Jansena i zakucao loptu u mrežu.

U 62. minuti Hrvatska je povela sa 2:0, opet nakon dugog napada i preciznih kombinacija, kada je snažan ubačaj odličnog Rakitića skrenuo Fritz, a lopta je pogodila vratnicu i sretno se odbila do samog Olića koji je lako matirao Lehmanna.

Elf je do svog pogotka u 79. minuti došao iz jedne gužve u kaznenom prostoru, kada prvi put na utakmici Robert Kovač i Šimunić nisu raščistili opasnu sitaciju, a to je iskoristio Podolski te iz voleja zakucao loptu u mrežu nemoćnog Pletikose.

Hrvatska je zadnjih deset minuta taktički sjajno stajala na terenu, velikom borbenošću Bilićevi izabranici sačuvali su pobjedu, a na kraju su njemačkim igračima čak popustili živci, pa je u u sudačkoj nadoknadi Schweinsteigera zbog udaranja Jerka Leke dobio crveni karton.