0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

U posljednjem nastupu u skupini B Europskog prvenstva hrvatska je reprezentacija nadigrala Poljsku 1:0 (0:0). Strijelac jedinog gola u 53. minuti bio je Ivan Klasnić, koji je proglašen i igračem utakmice.

Hrvatska reprezentacija je iznenadila sve poznavatelje nogometa i bez devet standardnih igrača nadigrala poljsku vrstu. Već u prvom dijelu je Hrvatska mogla doći do prednosti, ali Ivan Klasnić u dvije matne situacije nije uspio nadmudriti vratara Artura Boruca, koji je u tom dijelu igre bio najbolji poljski pojedinac.

Treba reći da se u 24. minuti ozlijedio Dario Knežević kojeg je nešto kasnije na poziciji stopera zamijenio Vedran Ćorluka. Igrač Manchester Cityja je i tu zadaću odradio besprijekorno. Na početku drugog dijela Hrvatska je konačno povela. U dugoj akciji Pranjić je vidio samog Klasnića, koji s iskosa sa lijeve strane pogodio suprotni kut dotad nesavladivog Boruca.

Poljski izbornik je odmah uveo u igru Smolareka, koji je u završnici dvoboja dvaput iz izglednih pozicija prebacio Runjina vrata, da bi pričuvni hrvatski vratar u 88. minuti sjajno uklizio u noge Zahorskog, koji je išao potpuno sam prema hrvatskim vratima. Obranu vratara Lensa su sjajni hrvatski navijači pozdravili ovacijama.

Završilo je 1:0 i Hrvatska je u skupini upisala stopostotni učinak, što je dosad uspjelo samo šest reprezentacija u povijesti europskih prvenstava. U četvrtfinalu u petak, 20. lipnja Hrvatska će u Beču igrati protiv Turske.