03.09.1995., 20:15, Maksimir, Zagreb, Hrvatska
Gledatelja: 20.000, Sudac: Aron Hozu (Rumunjska)
Hrvatska
7 : 1
Estonija
1:0 Mladen Mladenović (3') 2:1 Davor Šuker (19'-11m) 3:1 Alen Bokšić (29') 4:1 Zvonimir Boban (41') 5:1 Davor Šuker (58') 6:1 Igor Štimac (81') 7:1 Davor Šuker (89')

Izvještaj

I pokretljivo i dopadljivo je tu večer igrala Hrvatska.

U jednoj od prvih akcija naših, Robert Prosinečki nabacuje loptu koju Mladenović glavom posprema za 1-0.

Neočekivano, u 17. minuti iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca, Estonija dolazi do poravnanja. Strijelac je Martin Reim.

No, sreća gostiju nije dugo potrajala. Dvije minute kasnije Kristal "kosi" Šukera u šesnaestercu i to je kazneni udarc kojeg bez problema pogađa upravo Šuker za novo vodstvo Hrvatske.

Od tog trenutka igra kreće isključivo i premoćno na stranu naših. Strijelac za 3-1 je Alen Bokšić.

Prije završetka prvog poluvremena u strijelce se upisao i Zvone Boban za mirni predah i visokih 4-1 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu ista slika. Naši dominiraju i samo je pitanje koliko komada će još završiti u protivničkoj mreži.

Prvo Šuker prelazi sve na terenu i zabija desnom nogom za 5-1 u 58. minuti, nakon toga stanka sve do 81. kada je najviši u skoku Igor štimac i na kraju točka na i, ponovno Šuker sa zvukom sirene u 89. minuti za konačnih i visokih 7-1.

Povratak

Error: [CDataBase.php] Line 106
E1100: SELECT id_poddogadaj, naziv FROM poddogadaji_to_utakmice, poddogadaji WHERE poddogadaji_to_utakmice.utakmica_id= AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj; - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj' at line 1