28.03.2015., 18:00, Maksimir, Zagreb, Hrvatska
Gledatelja: 23920, Sudac: Velasco Carballo (SPA)
Hrvatska
5 : 1
Norveška
1-0 Marcelo Brozović (30') 2-0 Ivan Perišić (54') 3-0 Ivica Olić (65') 4-1 Gordon Schildenfeld (87') 5-1 Danijel Pranjić (93')

Izvještaj

Hrvatska je nastavila trijumfalnom stazom u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Francuskoj. Vatreni su u subotu, pred gotovo 25.000 gledatelja u Maksimiru, svladali Norvešku 5:1!

Pogotke za naše postigli su Brozović (30), Perišić (54), Olić (66), Schildenfeld (87) i Pranjić (90), dok je strijelac za goste bio Tettey (81). S obzirom na remi (2:2) Bugarske i Italije, Hrvatska je sada usamljena na vrhu skupine, s odličnih 13 bodova iz pet utakmica.

Nije sve u igri Vatrenih u subotu bilo idealno, ali kako je odmicala utakmica, tako su izabranici Nike Kovača izgledali sve bolje. Problematičnih je prvih pola sata, u kojima su naši bila zatečeni ofenzivnim pristupom Norvežana. No, pogodak Brozovića u 30. minuti počeo je stvari usmjeravati prema željenom uspjehu.

U drugom poluvremenu Vatreni su postigli još četiri pogotka, gosti jedan. Treba napomenuti da je Elyounoussi u 68. minuti propustio realizirati jedanaesterac, pogodio je vratnicu. Hrvatska je od 73. minute igrala s igračem manje, Ćorluka je zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren.

Izbornik Kovač nakon utakmice je raekao:
-Zadovoljan sam rezultatom, osvojili smo nova tri boda i ispunili cilj. Ali, ne svđa mi se kako smo odigrali prvih pola sata. U tom su nam razdoblju Norvežani stvarali probleme, nismo bili čvrsti, djelovali smo previše pojedinačno. Takvih 30 minuta moglo je utakmicu usmjeriti i na drukčiji način. Norveška je kvalitetna, ali protiv još jačih suparnika moglo bi se dogoditi da izgiubimo utakmicu zbog ovog što sam kazao.

Potom je Kovač dodao:
-Napravili smo velik korak prema Francuskoj, ali još uvijek nije sve gotovo. Međutim, ohrabruje činjenica da imamo 13 bodova i 15 postignutih pogodaka u pet utakmica.
Hrvatska sljedeći kvalifikacijski dvoboj igra 12. lipnja, kada nam u goste dalazi Italija.

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Pranjić, Brozović, Modrić, Rakitić (od 76. Schildenfeld), Perišić, Mandžukić (od 87. Badelj), Olić (od 70. Kramarić). Izbornik: Kovač.

NORVEŠKA: Nyland, Linnes, Nordtveit, Forren, Hogli, Skjelbred (od 19. Samuelson), Johansen, Tettey, Daehli (od 61. Nielsen), Elyounoussi (od 80. Abdellaoue), Odegaard.
Izbornik: Hogmo.

Sudac: Velasco Carballo (Španjolska)

Ostali rezultati skupine H: Bugarska – Italija 2:2, Azerbajdžan – Malta 2.0.
Poredak: Hrvatska 13, Italija 11, Norveška 9, Bugarska 5, Azerbajdžan 3, Malta 1.
Povratak

Error: [CDataBase.php] Line 106
E1100: SELECT id_poddogadaj, naziv FROM poddogadaji_to_utakmice, poddogadaji WHERE poddogadaji_to_utakmice.utakmica_id= AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj; - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj' at line 1