0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Francuska je suvereno prošla Zagrebom, po treći puta zaredom nanijela je poraz reprezentaciji Hrvatske. I dok smo u prethodna dva puta gubili u gostima, ovog puta smo "stradali" na Maksimiru.Poraz od 0:2, loša igra, katastrofalna posjeta i oproštaj Dražena Ladića, to je ono što ćemo pamtiti.

Hrvatska i Francuska nastupile su u najjačim sastavima. Od početka je bilo vidljivo da su Francuzi bolji što je i očekivano s obzirom na to da su se oni za razliku od nas plasirali na Euro u Belgiji i Nizozemskoj, a Hrvatska ne.

Francuska je povela već u 23. minuti. Zidane je fantastično zavukao loptu iza leđa naše obrane, Henry se našao jedan na jedan s vratarom Pavlovićem koji odlično brani, no lopta dolazi do Wiltorda koji dodaje Piresu, a on neometano sa sedam metara pogađa mrežu za 0-1 Francuza.

U prvom poluvremenu valja još izdvojiti pokušaj Davora Šukera koji iz slobodnjaka puca zamalo pored gola i udarac Nike Kovača kojeg brani Barthez. Na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom Francuske.

Početak drugog poluvremana Hrvatska otvara nešto bolje. No uskoro Francuzi ponovno preuzimaju inicijativu na terenu. Na svu sreću vratar Pavlović je na visini zadatka i naš ponajbolji igrač na terenu.

Hrvatska je u 68. minuti imala dvije stopostotne prilike. Prvo je Vučko odlično uposlio Šukera koji sam kreće prema Barthezu i lobom pokušava zabiti, no ispriječila se greda. Lopta se odbija do Maria Stanića koji prvo pogađa vratnicu, a drugi pokušaj brani mu Barthez.

Samo dvije minute nakon toga stiže kazna. Wiltord s desne strane upućuje loptu u peterac, a na nju natrčava Trezeguet i zabija za 2-0, a rezultat se nije mijenjao do kraja susreta.

Francuska je pokazala da je bolja momčad. Puno konkretnija i ubojitija, a možemo konstatirati kako su nam aktualni svjetski prvaci održali lekciju iz nogometa.