Crveni kartoni
0

Izvještaj

Hrvatska je krenula furiozno i već u 2. minuti došla do pogotka.

Mornar je ubacio s desne strane, a lopta je došla do Prše čiji je udarac s ruba šesnaesterca blokiran. No, lopta se provukla do Šokote, koji je sam pred Rüstüom s desetak metara rutinerski zabio svoj prvi pogodak za reprezentaciju.

Prvu veliku šansu u drugom dijelu Hrvatska je imala u 51.minuti. Giovanni Rosso je sjajno proigrao Jerka Leku, ali mu je u situaciji jedan na jedan Rüstü nogom zaustavio udarac. U trenutcima kad je Tomas zbog razbijene arkade bio izvan igre, Hakan Şükür je u 57. minuti primio loptu usamljen na 16 metara, no njegov je udarac lijepo obranio Tomislav Butina.

Nihat je iz slobodnog udarca s nešto više od 25 metara sjajno pucao i pogodio desnu vratnicu, a na odbijenu loptu natrčala su petorica Turaka, od kojih je najbliže bio Zafer Biryol i iz blizine izjednačio.

Tri minute kasnije Olić je prekršajem zaustavljen na lijevom rubu kaznenog prostora i nakon toga Hrvatska je ponovo povela. Iz slobodnog udarca Srna je iskosa fantastičnim projektilom zakucao loptu pod gredu.

Turska je izvela slobodan udarac s centra i lopta je došla do Atana koji je iskoristio nonšalanciju Butine i naše obrane i iz blizine pogodio za konačnih 2:2.