Crveni kartoni
0

Izvještaj

ri dana nakon teške pobjede protiv Izraela kojom je praktički
osigurala plasman na EURO u Austriji i Švicarskoj sljedeće godine hrvatska nogometna reprezentacija upisala je novu pobjedu, u prijateljskoj utakmici protiv Slovačke izabranici Slavena Bilića bili su uvjerljivo bolji sa 3-0.

Kada je izgledalo da će se na odmor otići bez pogodaka Hrvatska je povela u jedinoj minuti sudačke nadoknade.

Pogriješio je slovački branič, do lopte je došao Eduardo, njegov udarac je Hajduch uspio neutralizirati, ali natrčao je Olić i poslao loptu u mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena Hrvatska je povećala vodstvo. Rakitić je izveo korner, a na petercu je neometan skočio Ognjen Vukojević i pogodio mrežu.

Treći gol je postigao Olić u 69. minuti nakon dobrog prolaza i prizemnog ubačaja Babića.

nače, ovo je bio peti međusobni dvoboj Hrvatske i Slovačke od samostalnosti, svih pet su bili prijateljski, i druga pobjeda