Prijateljske utakmice: Završnica - Knockout
14.11.2009., 17:30, Cibalija, Vinkovci, Hrvatska
Gledatelja: 10.000, Sudac: Mihály Fábián (Mađarska)
Hrvatska
5 : 0
Lihtenštajn
1:0 Mate Bilić (1') 2:0 Darijo Srna (10') 3:0 Eduardo da Silva (23') 4:0 Eduardo da Silva (47') 5:0 Mate Bilić (49')

Izvještaj

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je u prijateljskoj utakmici Lihtenštajn s 5:0. Goste je načeo Mate Bilić pogotkom već nakon 44 sekunde igre kada je dobro reagirao na ubačaj Gabrića. Riječ je o najbržem pogotku Hrvatske reprezentacije u povijesti. U 10. minuti Srna je zabio sjajan pogodak iz slobodnjaka za 2:0. Već u 23. minuti Hrvatska je povisila na 3:0. Srna je ubacio, Bilić glavom spustio loptu za Eduarda koji neometan s pet metara postiže svoj prvi pogodak na utakmici.

Drugo poluvrijeme naši otvaraju skoro identično kao prvo. Već nakon minutu i pol u nastavku Bilić je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i pronašao Eduarda na drugoj vratnici za 4:0. Samo dvije minute poslije drugi gol na utakmici uz Eduarda postiže i danas odlični Mate Bilić. Bilić je neobranjivo pucao iz slobodnog udarca s nekih 25 metara za konačnih 5:0.