0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Izabranici Slavena Bilića nisu imali dobru posljednju provjeru prije početka Europskog prvenstva. S Norveškom su odigrali blijedih 1:1, prikazavši pritom lošu i neinspiriranu igru. Strijelac za naše bio je Eduardo u 78. minuti, dok je poravnanje domaćima donio Elyounuoussi par sekundi prije kraja.

Hrvatska je u utakmicu krenula s gotovo prvim sastavom. Na klupi su ostali Ćorluka, koji se žalio na bolove u tetivi, te Modrić koji ima virozu. Bolje otvaranje imali su Norvežani, koji su do prvog pogotka mogli doći već u 33. minuti da spretni Pletikosa nije izvrsnim refleksom obranio Henriksenov udarac s pet metara. Od akcija naših u prvom poluvremenu, vrijedi spomenuti tek jedan dobar prolaz Perišića koji je nakon toga srušen u šesnaestercu, ali sudac nije želio svirati jedanaesterac, kojeg priznajemo, nije niti bilo.

U drugom poluvremenu u igru su ušli Vukojević, Olić i Pranjić. Hrvatska je počela nešto bolje i brže kombinirati, a plod toga je i izvrstan udaraca Mandžukića iz poluvoleja na samom otvaranju. Sljedeće uzbuđenje priuštili su nam Šimunić i Pranjić koji su nespretnim dodavanjem u akciju '1 na 1' ubacili Husekleppa. Ipak, norveški napadač nije se snašao te mu Pletikosa dobro ulazi u udarac.

Nekoliko minuta kasnije u igru su ušli Eduardo i Kranjčar. U 71. minuti iz igre je morao Ivica Olić koji je nakon jednog protivničkog starta ostao ležati. Liječnička ekipa iznijela ga je van terena, a Olić se odmah uputio u svlačionicu. U 79. minuti, hrvatski navijači osjetili su olakšanje. Izvrsnu 'kiflu' s desne strane uputio je Srna, Eduardo se našao na pravom mjestu i glavom pogodio za 1:0.

Do kraja smo gledali nezanimljivu utakmicu bez pravih šansi sve do posljednjih sekundi kada su Norvežani poentirali iz jednog od kornera. Strijelac je bio Elyounuoussi.

Hrvatska je odigrala poprilično blijedu utakmicu u kojoj osim akcije za pogodak nije stvorila niti jednu pravu šansu. Propusno je bilo u obrani, a greške poput one Pranjićeve na Euru će reprezentacije poput Španjolske i Italije bez problema kažnjavati. Bilić ima još šest dana da posloži momčad, zaliječi manje probleme s ozljedama i natjera igrače da pokažu sve što znaju. U to niti ne sumnjamo.
Povratak

Error: [CDataBase.php] Line 106
E1100: SELECT id_poddogadaj, naziv FROM poddogadaji_to_utakmice, poddogadaji WHERE poddogadaji_to_utakmice.utakmica_id= AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj; - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj' at line 1