0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Izabranici Nike Kovača odigrali su 2-2 u prijateljskom ogledu sa Švicarcima u St. Galenu na rasprodanoj AFG Areni.

Hrvatska je najavljeno otvorila susret u dosta izmijenjenom sastavu pošto je izbornik Kovač odlučio poštedjeti dio igrača koji dosta igraju u svojim klubovima.

Tako je Hrvatska bez obično standardnih Modrića i Mandžukića otvorila susret dosta slabo protiv Švicaraca koji su otpočetka krenuli u standardnom sastavu.

Prva izgledna prilika pripala je našima preko Ivana Perišića u 15. minuti. Ipak, prvi do prvog pogotka dolaze Švicarci u 34. minuti. Nakon nesporazuma Pranjića i Maleša, loptu uzima Drmić koji na rubu kaznenog prostora vara Ćorluku i fantastićno pogađa tik uz stativu pokraj nemoćnog Subašića.

Hrvatska uzvraća već pet minuta kasnije. Nakon kornera kojeg izvodi Rakitić s lijeve strane, lopta dolazi do Ivice Olića koji nespretno uspijeva primiriti loptu te iz peterca pogađa gol Švicaraca.

Međutim, Švicarcima je do ponovnog pogotka trebalo još manje vremena. U 41. minuti švicarski branič panično ispucava loptu preko čitavog terena, naša obrana kasni u postavljanju zaleđa, a lopta sretno dolazi ponovno do Drmića koji jedan na jedan sa Subašićem ponovno poentira za novo vodstvo Švicarske.

Na poluvrijeme se odlazi s minimalnom prednošću Švicarske.

U drugom poluvremenu u igru ulazi Mario Mandžukić Mandžukić umjesto indisponiranog Jelavića, a Hrvatska počinje igrati sve bolje. I već u 54. minuti na briljantno proigranu loptu iza leđa Švicarske obrane, Ivica Olić ponovno dolazi u gol šansu i nakon što se riješio obrambenog igrača odmjerenim udarcem pogađa za izjednačenje.

U igru nakon pogotka ulazi i Luka Modrić i od tada prevagu na terenu preuzima Hrvatska. Mogli su naši na kraju i slaviti preko Eduarda u 64 i Ćorluke u 75. minuti, no rezultat se do kraja više nije mijenjao.