0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Hrvatska je nastavila s uspjesima. Nije bitno radi li se o kvalifikacijskim ili prijateljskim utakmicama, kakva je bila ova u Belfastu, Vatreni nižu pobjede. U utorak navečer svladana je Sjeverna Irska, na njezinom terenu, bilo je 3:0 za izabranike Ante Čačića.

Pogotke su postigli Mandžukić u 9., Čop u 35. i Kramarić u 68. minuti. Mandžukić je zabio spretno i sretno, Čop nakon finog Mitrovićevog spuštanja glavom, no potez utakmice Kramarićevo je djelo. Njegov fenomenalan udarac u rašlje najdojmljivije je što smo te večeri vidjeli iz Belfasta. Kramarić je cijelu utakmicu odigrao na visokoj razini, sudjelovao u akcijama za sva tri pogotka. Isto je učinio i Čop pa su njih dvojica najveći dobitak ove utakmice.

Iako je Hrvatska u Belfastu istrčala gotovo u B garnituri, na terenu je opet izgledala moćno. Domaćin se nije mogao nositi s kvalitetom naših igrača, a Čačić je dobio još jednu potvrdu koliko široku lepezu vrsnih nogometaša posjeduje. Hrvatska je iskazala visoku razinu autoriteta, te godinu zaključila na fin način.

A ta godina bila je vrlo dobra. Gotovo bismo mogli reći za pet, no za savršen učinak nedostajao je dugotrajniji boravak na Euru u Francuskoj. Samo Portugal i ona nesretna utakmica u osmini finala Europskog prvenstva predstavlja crnu točku. Ne zbog igre, koja je u Francuskoj generalno bila sasvim u redu, već zbog ishoda i poraza nekoliko minuta prije kraja drugog produžetka. No, zatresla se naša mreža, Hrvatska je otišla kući, a Portugal na vrh Europe.

I zato već sada, kad kvalifikacije nisu došle ni do pola, možemo tražiti velik rezultat na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Čačić je na dobrom putu, raspolaže s kadrom kakav malo tko ima, i već sada je jasno da u Rusiji neće biti uspjeh tek prolaz skupine. U redu, možda previše brzamo, u Rusiju se tek treba plasirati. No, o tome ne bi smjelo biti ni najmanje dvojbe. Hrvatska je jaka, moćna i to bi napokon trebalo dobiti potvrdu na pravom mjestu. A bolje mjesto od Svjetskog prvenstva ne postoji.