0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Hrvatska nogometna reprezentacija u kvalifikacijskoj utakmici za FIFA Svjetsko prvenstvo 2010 u Južnoj Africi pobijedila je reprezentaciju Andore rezultatom 4-0, dva pogotka postigao je Rakitić, po jedan Olić i Modrić.

Slaven Bilić je protiv Andore izveo formaciju 4-3-3 i tako od samog početka pritisnuo slabašne goste. Hrvati su “kampirali” na polovici Andore i poveli u 16. minuti.

Relativno dugo je trebalo do prvog gola. Rakitić je 16. minuti fenomenalnim slobodnim udarcem načeo goste. Olić je izborio jedanaesterac, a nakon što je Modriću penal obranio golman, Olić je nakon još jednog udarca Modrića i obrane golmana u 32. minuti zakucao loptu u praznu mrežu, korak ispred Petrića.

Modrić je u 75. minuti nakon jednog odbijanca spretno ugurao loptu u gol. Još jedan penal izborio je Mandžukić (koji je zamijenio Olića), a za finalnih 4:0 u 87. minuti zabio je Rakitić.