0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Hrvatska je u kvalifikacijskoj utakmici protiv Andore u Andora la Velli za FIFA Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010™ pogocima Klasnića i Eduarda u prvom poluvremenu ostvarila pobjedu 0-2.

Bilo je jasno da će neizvjesnost potrajati samo do prvog pogotka hrvatske momčadi. A to se dogodilo već u 15. minuti. Ivan Klasnić ubio je ambicije domaće momčadi.

U 39. minuti susreta uslijedio je prekid. Nezadovoljni činjenicom što im HNS nije osigurao ulaznice navijači su odlučili '’kazniti’’ društvo iz Rusanove tako da su bacili na travnjak šest baklji. Ciparski je sudac zaprijetio trajnom obustavom igre.

Mirovnom inicijativom Slavena Bilića susret je nastavljen, a Hrvatska je stigla do lake ali ne baš uvjerljive pobjede. Ne zaboravimo da u Pirenejima nije bilo Olića, Petrića, Pranjića, Šimunića, R.Kovača, Leke pa i Mandžukića, Runje.Da jest, istrčala bi barem četvorica.