0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Hrvatska nogometna reprezentacija u sklopu kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici 2010. godine odigrala je s Ukrajinskom reprezentacijom neodlučeno 2:2, pogotke su posligli Petrić u 2. i Modrić u 68. minuti za Hrvatsku, te Ševčenko u 13. te Gaj u 54. minuti za Ukrajinu.

Podjela bodova je rezultat koji svakako više odgovara Ukrajini, a obzirom na ono što smo vidjeli, tijekom 90 minuta, taj je bod za goste i zaslužen. Hrvatska protiv Ukrajine nije bila u uobičajenoj formi, odavno Kockaste nismo vidjeli tako bezidejne, na trenutke toliko neuvjerljive da je bilo teško shvatiti da je to ona razigrana momčad koja je nosila sve pred sobom u prošlim kvalifikacijama. Usprkos takvoj neuvjerljivoj igri Hrvatska je na kraju mogla i pobijediti, no u čak dva navrata stativa je spašavala Pjatova.

Ukrajina, očekivano čvrsta i kompaktna, ali je njen najveći doseg bio što su iskoristili greške Hrvatske. Put Južne Afrike ozbiljno je kompromitiran, ali nije definitivno prekrižen.