0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Pobjedom u posljednjoj kvalifikacijskoj utakmici za FIFA Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010™ Hrvatska je na otvaranju novog stadiona u Astani pobijedila domaćina Kazahstan 2:1.

Unatoč ovoj pobjedi Hravtska nije uspjela doseći drugo mjesto u skupini i na taj način izboriti dodatne kvalifikacije.

Vukojević zabija za 1-0 u 10. minuti glavom s ruba peterca. Hrvatska vodi i u ovom smo trenutku drugi.

Kiziščenko zabija za 1-1, prvi udarac na gol Runjea i Kazahstanci su izjednačili u 26. minuti. Rezultat se ne mijenja do poluvremena.

Osim prilike Mandžukića, nisu naši uspjeli stvoriti ozbiljnu šansu u prvih 10 minuta nastavka susreta. Kako je Ukrajina povela 2-0 protiv Andore, gotovo je. Hrvatska se sada trudi osvjetlati obraz i pobjedom završiti kvalifikacije, no Kazahstanci se nedaju.

Srna u 90 minuti centrira, lopta se odbija umalo u gol, ali ništa... Sijeva sve oko gola...Ni Rakitić nije uspio zabiti u 91. minuti. No onda u 92. minuti Srna nabacuje, a Niko Kranjčar zabija za konačnih 1-2.

Hrvatska je teškom mukom dobila 2-1 u Astani i oprostila se od SP-a 2010. godine u Južnoj Africi.