0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Hrvatska se,zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi Švedske nad Bugarskom (3:0), uoči susreta na dalekom sjevernoeuropskom otoku sudarila s imperativom; Vatrenima je, naime, za zadržavanje čelne pozicije osme kvalifikacijske skupine bila potrebna isključivo pobjeda.

Nije započelo dobro. Eidur Smair Gudjohnsen u 24. minuti primio je loptu na 20-ak metara od hrvatskog gola,sjurio se okomito prema Pletikosi, probivši se lakoćom kroz obrambeni zid braće Kovač. Pletikosa u nastavku akcije nije imao niti promil šanse protiv najboljeg islandskog nogometaša koji je precizno naciljao desni, nebranjeni dio njegove mreže.

U drugom poluvremenu krenulo je bolje. Hrvati su opkolili islandsku tvrđavu. Razdoblje naglašene inicijative hrvatske reprezentacije urodilo je polodom u 56. minuti, kada se Balaban iskupio za promašaj s početka nastavka. Postignuti pogodak dao je krila Hrvatima koji uskoro imaju novi razlog za slavlje.

Asistent je agilni Darijo Srna, a s(p)retni strijelac opet Boško Balaban, koji je vrhom kopačke loptu uputio u desni Arasonov kut. Islandski vratar pritom nije imao sreće, lopta se od vratnice odbila u njegovu glavu, pa u mrežu.

U posljednih desetak minuta Islanđani su krenuli po izjednačenje,ali sustigao ih je novi šok.

Dado Pršo umaknuo je protivničkoj obrani, u kaznenom prostoru evidentnim prekršajem zaustavio ga je Gislasson. Sigurni izvođač najstrože kazne bio je Srna.

Kakva velika, dragocjena pa i skupocjena pobjeda, vrijedna pljeska i plasmana na SP! Tri boda izborena u rastrganoj igri s mnogo propusta, muke, strepnje. Malta bi u srijedu trebala biti stvar tehnike.Njemačka se vidi iz svih smjerova.