0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Prvi ozbiljniji napad djelo je Nike Kovača, koji je zaustavljen prekršajem dvadesetak metara od gola. Pucao je Prosinečki, no vratar gostiju bio je na mjestu. Dvije minute nakon toga nova odlična prilika - no Bokšić je glavom tukao preko gola. Uslijedila je kontra Škotske, pucao je Boyd - Pavlović se nije dao iznenaditi.

U 16 minuti - pogodak! Odlična asistencija za Alena Bokšića koji se kao metak stuštio u šesnaesterac i poentirao za 1:0 izazvavši erupciju oduševljenja na tribinama.

Hrvatska je nastavila napadati, iako nešto manjim intenzitetom. Škoti su uzvratili i svoju prvu pravu priliku pretvorili u - izjednačenje. Colin Cameron je bio uporan, u 25. minuti ušao je u šesnaesterac i uputio prizemnu loptu za Gallachera koji je pogodio mrežu.

Tada se igra malo primirila, hrvatski vezni red više nije bio tako kreativan kao u početku utakmice, tako da smo gledali igru na sredini terena s povremenim napadima hrvatske reprezentacije. Mnogo borbenosti i trke, ali ne i izglednih prilika. S rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

U istom tonu nastavilo se igrati i u drugom poluvremenu.

Krasna akcija i efektne "škarice" u 54. minuti djelo su Borisa Živkovića, no pogotka nije bilo. U 60. minuti cijeli stadion je već vidio loptu u mreži Škota, no vratnica je Prosinečkom rekla "ne" - fantastičan udarac usprotivio se zakonima fizike i nije prešao gol-liniju.

Škoti su uskoro ostali bez svog izbornika - Craig Brown je zbog neprestanih provjeda morao potražiti svoje mjesto na tribini.

Uslijedilo je dugo zatišje bez pravih prilika.

Odličnu priliku propustili su Hrvati u 90. minuti, kada nisu iz odlične pozicije uspjeli pogoditi pobjedu.

Škoti su čvrstom obranom uspjeli stići do veoma važnog boda, a Hrvatska je ovim remijem znatno otežala put prema Dalekom istoku.
Povratak

Error: [CDataBase.php] Line 106
E1100: SELECT id_poddogadaj, naziv FROM poddogadaji_to_utakmice, poddogadaji WHERE poddogadaji_to_utakmice.utakmica_id= AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj; - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj' at line 1