24.03.2001., 18:00, Gradski vrt, Osijek, Hrvatska
Gledatelja: 13.350, Sudac: Martin Ingvarsson (Švedska)
Hrvatska
4 : 1
Latvija
1:0 Boško Balaban (8') 2:0 Boško Balaban (42') 3:0 Boško Balaban (45') 4:1 Davor Vugrinec (88')

Izvještaj

Osijek je nakon dva domaćinstva reprezentaciji Hrvatske (Mađarska i Poljska) po prvi puta imao priliku organizirati službenu utakmicu A reprezentacije.

Hrvatski su reprezentativci od samog početka pokazali da žele sva tri boda. Prvih nekoliko minuta igra se isključivo odvijala na gostujućoj polovici, a latvijski obrambeni igrači imali su velikih problema sačuvati svoja vrata.

Robert Prosinečki je na sredini povukao napad i odlično pronašao Balabana koji je s dvadesetak metara loptu plasirao u gornji lijevi kut Kolinkovih vratiju.

U 43. minuti Pletikosa je ispucao loptu, a na gostujućoj plovici Balaban lukavo koristi pogrešku Troickisa i s vrha šesnaeterca lobom matira po drugi puta Kolinka. Drugi je pogodak unio živost u naše reprezentativce i u posljednjim trenucima prilike se redaju kao na traci. U prvoj minuti sudačke nadoknade Balaban je još jednom loptu posremio iz Kolinkovih leđa.

Prvo pravo uzbuđenje drugog dijela bio je pogodak Štolcersa. Pet minuta nakon što je ušao u igru Štolcersa je odlično uposlio kapetan latvijske reprezentacije Astafjevs, koji je pretrčao M. Cvitanovića i kraj nemoćnog Pletikosa smanjio na 3:1.

Kada su već svi polako očekivali kraj susreta Šuker je još jednom priprijetio Kolinku. Duboku ubačenu loptu u kazneni prostor gostiju Šuker je uspio primiriti, ali brži je bio Kolinko koji je loptu uspio na trenutak izbiti, međutim samo do Vugrinca kojem nije bilo teško povisiti na konačnih 4:1.