0
Crveni kartoni
0

Izvještaj

Hrvatska reprezentacija pobijedila je Makedoniju s 2:1 na teškom gostovanju u Skoplju.

Hrvatska je startala u formaciji 4-4-2 s Mandžukićem i Jelavićem u napadu. Na prepunom stadionu u igru su puno bolje krenuli Makedonci. Iako smo mi napadali, prvi gol zabio je Ibraimi u 16. minuti nakon jedne brze kontre. Bio je to prvi udarac na gol na utakmici i odmah su domaćini poveli. Međutim, nakon toga naša igra se ubrzala, a Hrvatska je gotovo u svakoj akciji počela prijetiti. Tako je nakon jednog kornera Rakitića u 25. minuti lopta došla do Jelavića koji glavom gađa za malo preko vratnice. Ipak, na izjednačenje nismo dugo čekali. Još jedan sjajan korner izveo je Rakitić, lopta je došla na nogu Ćorluke koji ju je neometan 'zakucao' u makedonska vrata. Do kraja poluvremena, dobru priliku imao je i Mandžukić, ali njegovo ubacivanje nisu stigli Perišić i Rakitić. S neriješenim rezultatom otišlo se na poluvrijeme; Hrvatska je pokazala više od igre, dok je Makedonija prijetila kroz kontre i preko Pandeva.

U drugom dijelu, Vatreni su odlučno krenuli po novi gol i pobjedu. Nakon što su pritisnuli Makedonce i nizali dobre akcije, pogodak je stigao u 60. minuti. Odlični Rakitić dobio je slobodni udarac na 35 metara dosta iskosa. Svi su očekivali ubacivanje u peterac, ali naš igrač vidio je istrčalog Bogatinova te ga svladao sjajnim direktnim udarcem. Izvrstan pogodak za veliko slavlje naših igrača i stručnog stožera. Nakon toga, Makedonci su se malo otvorili i krenuli po izjednačenje, što je otvorilo mnogo mjesta za naše kontre.

Pet minuta nakon pogotka u igru je umjesto Jelavića ušao Sammir. Bio je to debi za reprezentaciju za ovog Brazilca s hrvatskom putovnicom. Pred kraj utakmice, naši igrači malo su se opustili i dopustili Makedoncima da nas uguraju u naš šesnaesterac. Igor Štimac dobro je reagirao te osvježio naš izmoreni vezni red ubacivši umjesto Modrića ove sezone izvrsnog Milana Badelja. Do kraja utakmice upravo je Badelj imao odličnu priliku povećati vodstvo, ali to se nije dogodilo. Hrvatska je slavila i zasluženo došla do tri boda.

Izbornik Štimac bio je zadovoljan onim što su prikazali naši igrači.

"Došli smo puni samopuzdanja bez obzira na sve loše stvari koje nas okružuju, nismo izgubili smirenost kod negativnog rezultata, sve je išlo kako smo planirali. Nikada ne računate da ćete primiti pogodak u ranoj fazi, ali morate biti spremni i na to. Nismo bili agresivni u otklanjanju lopte ispred vrata, bilo je i igranja rukom protivnika u toj akciji, ali nismo izgubili mirnoću. Gurali su nas, na silu su tražili izjednačenje. Nije Hrvatska djelovala bezidejno u sredini, nego su igrači poštovali ono što sam rekao. Rekao sam da ne gubimo loptu ukoliko nemamo prostor za okomiti pas kroz sredinu. Htjeli smo dugim, širokim pasovima umarati protivnika i natjerati domaću publiku da se okrene protiv vlastitih igrača, što nam je i uspjelo. Rakitić je super reagirao, ovo je sada drugi Ivan. Postigli smo cilj s našim kritikama. Uostalom, ovo je njegova prava pozicija u vezi, na krilu. Nećemo se više zamarati zadnjim veznim. Što sam htio dobiti sa Sammirom? Nama su se najviše potrošili napadači. Sa Sammirom smo željeli dobiti igrača više u polju. Sammir ima sposobnost da se probije jedan na jedan, a to se može jer smo očekivali veći rizik Makedonije. Tako je i bilo. U Osijeku protiv Walesa nemamo Srnu i Vukojevića, ali tu su Vida, Badelj, nekoga ćemo još pozvati i bit ćemo spremni. Iskreno se nadam se da će nekima doći iz guzice iz glavu i da će početi navijati za hrvatsku reprezentaciju na pravi način", rekao je Štimac.
Povratak

Error: [CDataBase.php] Line 106
E1100: SELECT id_poddogadaj, naziv FROM poddogadaji_to_utakmice, poddogadaji WHERE poddogadaji_to_utakmice.utakmica_id= AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj; - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj' at line 1