Vijesti
Povratak
Hrvatska – Ukrajina 1:0
25.03.2017.
Hrvatska nastavlja sigurnim putem prema Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Vatreni su u petak navečer ugostili Ukrajinu i upisali pobjedu 1:0. Strijelac je bio N. Kalinić u 38. minuti. Bila je to izvrsna akcija u kojoj je Modrić povukao loptu i proigrao Rakitića, on atraktivno proslijedio do Kalinića, a ovaj odmjerenim udarcem svladao Pjatova.

Hrvatska je ovom pobjedom učvrstila vodstvo u kvalifikacijskoj skupini. Naši nakon pet utakmica imaju 13 bodova, slijedi Island sa 10, dok je trećeplasirana Ukrajina prikupila osam, koliko ima i Turska.

Hrvatska je protiv Ukrajine odigrala pametnu, kontroliranu utakmicu. Nije to bio nogometni spektakl ili vatromet, ali Vatreni su zrelo kročili prema osvjanju tri boda. I uspjeli u tome. Imali smo veliku priliku u 15. minuti, no Mandžukić je iz idealne pozicije pogodio vratnicu, u poluprilikama je bio i Kalinić. Ukrajinci su također u nekoliko navrata zaprijetili. Subašić je odlično zaustavio udarac Jarmolenka, a Jedvaj je u 23. minuti čistio praktično s naše gol-crte. Zatim je stigao Kalinićev pogodak, ispostavilo se presudan.

U nastavku je Subašić obranio udarce Konopljanke i Seleznjova, a u 88. minuti Modrić je izveo dobar prodor i pucao, no Pjatov je neutralizirao taj pokušaj. Ostalo je 1:0, sačuvali smo prednost bez neke drame i ostvarili željeno.

Maksimir je u petak bio pun, gotovo 30.000 ljedi došlo je uživo vidjeti ovu utakmicu. Zaželjeli su navijači na domaćem terenu bodriti nacionalnu momčad. Valjda je svima dosta igranja pred praznim tribinama. U petak nije bilo incidenata i gledateljstvo je pokazalo kako se može pomoći svojoj reprezentaciji. Igrači su uzvratili na najbolji način, pobjedom i novim približavanjem svjetskoj smotri u Rusiji.

HRVATSKA: Subašić, Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić, Modrić, Badelj, Brozović (od 90. Rog), Rakitić (od 78. Kovačić), Mandžukić, N. Kalinić (od 87. Kramarić).

UKRAJINA: Pjatov, Butko, Kučer, Ordec, Matvijenko, Stepanenko, Rotanj (od 77. Sidorčuk), Jarmolenko, Kovalenko (od 85. Besjedin), Konopljanka, Kravec (od 59. Seleznjov).

Sudac: Lahoz (Španjolska). (I. Pezelj)