Vijesti
Povratak
Svi polufinalisti LP imaju Hrvate!
20.04.2017.
Okončano je četvrtfinale Lige prvaka. U polufinalu su Real, Atletico, Juventus i Monaco, a sve te četiri momčadi u svojim redovima imaju Hrvate! Već sada je, dakle, jasno da će hrvatski nogomet i ove sezone imati osvajača najjačeg klupskog natjecanja na svijetu.

Real je, nakon produžetaka, svladao Bayern 4:2. Rezultat djeluje uvjerljivo, ali većim dijelom uzvratne utakmice Bayern je ozbiljno prijetio. Nakon 90 minuta igre vodio je 2:1, te na taj način neutralizirao istovjetan domaći poraz. No, Real je u produžetku postigao tri pogotka i, uz veliku pomoć sudaca, ušao u polufinale. Luka Modrić odigrao je prosječnu utakmicu, dok je Mateo Kovačić još jednom dobio minutažu koja nije vrijedna spomena.

Drugi sudar divova pripao je Juventusu, koji je elimnirao Barcelonu. Juventus je na uzvrat došao s velikih 3:0 i na stadionju Camp Nou bez dramatike sačuvao prednost. Završilo je 0:0, iako je prilika za pogotke bilo dosta.

No, taktički izvrstan Juventus u dvije utakmice s Barcelonom ostao je čiste mreže. Mario Mandžukić borben i koristan, igrajući na lijevoj strani opet je ugradio značajan doprinos uspjehu Juvea. S druge strane, Ivan Rakitić blijed u Barceloni, zamijenjen u 58. minuti.

Danijel Subašić korektno je obavio posao u Monacovoj 3:1 pobjedi nad dortmundskom Borussijom. Kako je Monaco iz Dortmunda donio prednost 3:2, s ukupnih 6:3 prošao je među četiri najbolja.

Atletico je iz Madrida u Leicester došao s prednošću 1:0 i u Engleskoj remijem 1:1 ovjerio vizu za polufinale. Šime Vrsaljko još uvijek se oporavlja od ozljede pa u četvrtfinalu nije zaigrao. Baš kao ni Juventusov Marko Pjaca, kojeg neće biti ni u završnici sezone.

Vidjet ćemo kako će ždrijeb spojiti parove polufinala, ali vrhunski nogomet je zajamčen. S hrvatskim igračima u bitnim ulogama. (I. Pezelj)