Vijesti
Povratak
VATRENI VIKEND - Rakitić za pamćenje, ozljeda Ćorluke
24.04.2017.
Ivan Rakitić dugo je na vrhunskoj sceni, iza njega su brojna dostignuća koja govore o jednoj velikoj karijeri. Prije nešto manje od dvije godine bio je i strijelac u finalu Lige prvaka, koju je tada s Barcelonom (kontra Juventusa) osvojio. O velebnim partijama u dresu Seville (osvojena Europska liga) također je potrošeno mnogo tinte. No, usudimo se napisati da je nedjelja 23. travnja 2017. dan koji zaslužuje mjesto na vrhu Raketinih klupskih ostvarenja.

U tijeku je bila 73. minuta El Clasica, Real i Barcelona u tom su trenutku na travnjaku Santiaga Bernabeua bili poravnati. Rezultat je glasio 1:1. Lopta je došla do Rakete, koji se nije nalazio u obećavajućoj poziciji. No, tada je uslijedio briljantan dribling, pomak prema sredini i vrhunski udarac lijevom nogom za Barcino vodstvo 2:1. Majstorski, genijalan Rakitićev trenutak!

Kasnije je Real izjednačio, da bi kolosalni Messi u posljednjoj sekundi donio Barceloni pobjedu 3:2, trijumf s kojim je zadržala izglede za osvajanje naslova prvaka. El Clasico je bio vrhunski, Messi izvrstan, ali i Rakitić (sudjelovao i kod prvog Messijevog pogotka) ostavio je pečat za pamćenje. S druge strane, Modrić solidan (i on je imao dobar udarac ljevicom), Kovačić ušao u 69. minuti.

Iz Rusije su nam, međutim, stigle znatno tamnije vijesti. Vedran Ćorluka, nastupajući za moskovski Lokomotiv, ozlijedio je Ahilovu tetivu. Došlo je do puknuća i pretpostavlja se da bi mogao pauzirati oko šest mjeseci. To znači kako je sasvim moguće da ga Hrvatska neće imati na raspolaganju do kraja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Ne treba ni napominjati o kakvom se hendikepu radi, Ćorluka je ključan igrač obrane Vatrenih.

Od ostalih događaja vezanih uz reprezentativce, valja spomenuti pogotke Mandžukića (pobjeda Juventusa) i Perišića (poraz Intera), te asistenciju petom Čopa (remi Sportinga Gijona) kojoj se divi Španjolska... Subašić je s Monacom upisao novu pobjedu i napravio još jedan korak prema naslovu prvaka Francuske. (I. Pezelj)