Vijesti
Povratak
Finale LP opet podvučeno hrvatskim
11.05.2017.
Okončane su polufinalne utakmice Lige prvaka, nakon njih poznato je da će u finalu 3. lipnja u Cardiffu igrati Juventus i Real. U svakom od ta dva kluba dvojica su hrvatskih igrača. U Juventusu Mario Mandžukić i Marko Pjaca, u Realu Luka Modrić i Mateo Kovačić. Pjaca je na oporavku nakon operacije, dok je upitno kolikoj se minutaži može nadati Kovačić. No, zato su Mandžukić i Modrić stabilni članovi prvih momčadi svojih klubova. Mandžukić će loviti drugi, Modrić treći naslov pobjednika Lige prvaka.

Juventus je uoči polufinalnog uzvrata na svom terenu imao prednost 2:0 protiv Monaca. Već nakon prve utakmice bilo je jasno da je Juve na milimetar od finala. Koliko god Monaco ove sezone oduševljavao Europu, za pothvat u Torinu nije imao kapaciteta. Juve je upisao novu pobjedu, ovaj put 2:1, a prvi pogodak, u 33. minuti, postigao je Mandžukić. Svladao je Danijela Subašića, kolegu iz reprezentacije i otvorio svojoj momčadi koridor prema novom trijumfu. Unatoč dva primljena gola, Subašić je ostavio dobar dojam, baš kao i tradicionalno korisni Mandžukić.

Real je na uzvrat Atleticu došao s kapitalom 3:0. Nije bilo realno očekivati Atleticovo stizanje zaostatka, iako je domaćin na Vicente Calderonu brzo poveo 2:0. Tu je prednost stekao već u 16. minuti, Realov kapital brzo je opasno smanjen. Ipak, kada je Isco pred kraj poluvremena postigao pogodak, bilo je jasno da je Real učinio krucijalnu stvar. Do kraja se rezultat nije mijenjao, Atletico je pobijedio 2:1, ali Real se plasirao u finale. Modrić je odigrao dobro, Kovačić nije ulazio, dok je Atleticov Šime Vrsaljko propustio i ovu utakmicu zbog oporavka od ozljede.

U zaključku, Cardiff će ugostiti veliku utakmicu, Juventus i Real odlučit će tko je ove sezone najbolja europska momčad. Kako god završi, Hrvatska će opet imati osvajača Lige prvaka. Elitno natjecanje opet je podvučeno hrvatskim! (I. Pezelj)