Vijesti
Povratak
Hrvatska – Meksiko 2:1
28.05.2017.
Hrvatska reprezentacija upisala je, može se slobodno reći, iznenađujuću pobjedu nad Meksikom u prijateljskoj utakmici. Naši su, na čuvenom stadionu Memorial Coliseum u Los Angelesu, trijumfirali 2:1. Pred desecima tisuća meksičkih navijača, ali i uz potporu manjeg dijela hrvatskih pristaša, čudno sastavljena momčad izbornika Ante Čačića domogla se vrijednog ostvarenja.

Poznato je koliko je problema bilo pri sastavljanju selekcije koja je putovala u SAD. Čačić je ipak nekako prikupio 16 igrača, iako je svakomu bilo jasno da je to kadar koji je miljama daleko od najboljeg što Hrvatska ima. No, prošlo je, HNS je zaradio novac, a momci su na terenu dali sve od sebe i pobijedili favorita. Čestitamo!

Meksiko je od početka imao veći posjed lopte, ali Hrvatska je u prvom poluvremenu bila opasnija i konkretnija. U 22. minuti Filipović je iz lijepe prilike glavom gađao pokraj vrata, no u 36. minuti došli smo do vodstva. Šunjić je poslao dugu loptu na desnu stranu našeg napada, a Tudor odigrao u šesnaesterac. Tamo se na pravom mjestu našao Čop (ovom prilikom i kapetan) te postigao pogodak za vodstvo.

Minutu potom Hrvatska je povećala vodstvo. Meksički igrač neoprezno je vraćao loptu koja je došla do Tudora. On je prošao lijevom stranom i preciznim udarcem iskosa pogodio za 2:0. Tako smo na poluvrijeme otišli s velikim kapitalom.

U nastavku je Meksiko preuzeo kontrolu na terenu, pritiskao i stvarao opasne situacije, ali uspio je zabiti samo jedan gol. Učinio je to Chicharito Hernandez u 87. minuti, te tako ublažio poraz svoje momčadi. U svim ostalim situacijama vratar Kalinić i naša obrana uspjeli su neutralizirati nalete suparnika. To je bilo dodatno otežano od 77. minute, kada je Škorić dobio drugi žuti karton i morao napustiti igru. Ipak, Hrvatska je izdržala, nije dopustila izjednačenje i s pobjedom se vraća kući.

Ovaj trijumf ostvarila je sljedeća postava: L. Kalinić, Jedvaj, Nižić, Filipović, Barišić, Šunjić, Škorić, Tudor (od 71. Kolinger), Vlašić (od 89. Miloš), Čop (od 90. Majer), I. Santini (od 83. Katić). (I. Pezelj)
Povratak

Error: [CDataBase.php] Line 106
E1100: SELECT id_poddogadaj, naziv FROM poddogadaji_to_utakmice, poddogadaji WHERE poddogadaji_to_utakmice.utakmica_id= AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj; - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj' at line 1