Vijesti
Povratak
Modriću treći naslov u LP, Mandžukiću za utjehu krasan pogodak
05.06.2017.
Real je u finalu Lige prvaka, odigranom u Cardiffu, s uvjerljivih 4:1 bio bolji od Juventusa i na taj način po dvanaesti put postao prvakom Europe! Osim toga, Real je prva momčad koja je obranila naslov u LP, otkako se najjače europsko natjecanje tako zove.
Dva pogotka za Real postigao je Ronaldo, u 20. i 64. minuti, po jedan Casemiro u 61. i Asensio u 90. minuti. Jedini gol za Juventus djelo je našeg Mandžukića, koji je u 27. minuti prekrasnim udarcem izjednačio na 1:1. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme, ali u nastavku je madridski sastav poptpuno nadigrao nevjerojatano blijedog suparnika i s nova tri gola stigao do pehara.

Luka Modrić bio je jedan od najboljih Realovih igrača. Osim standardno bitne uloge na sredini terena, Luka je u 64. minuti izvrsno prošao desnom stranom i ubacio loptu pred vrata, gdje je Ronaldo zabio za Realovo vodstvo 3:1. Modrić je u Cardiffu osvojio treći naslov europskog prvaka i po tome je jedinstven među hrvatskim nogometašima. Mateo Kovačić, kao ni lani, nije u finalu nastupio za Real, ali piše mu se drugi naslov u ovom natjecanju.

S druge strane, Mario Mandžukić nije stigao do trofeja, ali obilježio je finale sjajnim pogotkom. Taj gol ostaje mu za utjehu, baš kao što Mandžo ostaje na jednom europskom naslovu prvaka, onom s Bayernom 2013. godine, kada je također postigao pogodak u finalu. Štoviše, Mandžukić je tek treći igrač koji je postizao pogotke za dva kluba u finalu najjačeg natjecanja. Osim njega, to su ostvarili samo Velibor Vasović (Partizan, Ajax) i Cristiano Ronaldo (Manchester United, Real). Marko Pjaca na dugom je oporavku od ozljede i nije konkurirao za finalnu utakmicu.

Završila je, dakle, još jedna glamurozna sezona Lige prvaka. Prvak je isti kao i lani, baš kao što su još jednom hrvatski igrači utisnuli dubok pečat na najprestižnijoj klupskoj pozornici. (I. Pezelj)