Vijesti
Povratak
Hrvatska – Kosovo 1:0
03.09.2017.
Hrvatska je, u utakmici koja se igrala tijekom dva dana, pobijedila Kosovo 1:0 i došla do važna tri boda u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Vida u 74. minuti. Iskoristio je dobar Modrićev ubačaj iz slobodnog udarca i glavom poslao loptu u mrežu. Na taj način ostvaren je cilj, nova pobjeda je na kontu.

Nema potrebe sada secirati igru, koja je bila daleko od poželjne. No, ovaj sraz je zaista obilježen specifičnim okolnostima. Utakmica je počela u subotu navečer, nakon 21 minute je prekinuta zbog natopljenog terena, nastavljena je u nedjelju poslijepodne i, napokon, okončana pobjedom. Hrvatsku, podsjećamo, već u utorak 5. rujna čeka gostovanje u Turskoj. Stoga je jedino bitno bilo sraz s Kosovom okončati s tri boda, te se, u vrlo kratkom roku, posvetiti zahtjevnom gostovanju u Eskisehiru.

Vatreni su u nastavak utakmice s Kosovom ušli igrajući prilično skromno. Istina, u 24. minuti ukazala se prilika Perišiću, ali on je s pet metara pucao neprecizno. Do kraja poluvremena čak su i gosti dvaput zaprijetili, ali bez efekta. Naši su u drugom poluvremenu krenuli odlučnije, izbornik Čačić ubrzo je u igru uveo Kramarića i Badelja, nešto kasnije i N. Kalinića.

Vidjeli smo u drugom poluvremenu dobar pokušaj Perišića, kasnije i udarac Brozovića, pa neku gužvu pred vratima gostiju, no mreža Kosova nije se zatresla. Sve do 74. minute i koprodukcije Modrić – Vida i pogotka vrijednog trijumfa. Hrvatska je na taj način opet usamljena na prvom mjestu skupine, nakon sedam kola ima 16 bodova, dok je sada na drugom mjestu Ukrajina s dva boda manje... Ukrajinci su pobijedili Tursku 2:0, dok nam je lijepu uslugu napravila Finska svladavši Island 1:0.

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Pivarić, Kovačić (od 55. Badelj), Modrić, Brozović (od 73. N. Kalinić), Rakitić (od 55. Kramarić), Perišić, Mandžukić.

KOSOVO: Ujkani, Vojvoda, Rrahmani, Jashanica, Kololli (od 71. Paqarada), Alushi, Rashica, Berisha, Kryeziu, Zeneli (od 80. Nuhiu), Muriqi (od 67. Fejzullahu).

Sudac: Johannesson (Švedska)