Vijesti
Povratak
Ukrajina – Hrvatska 0:2
11.10.2017.
Hrvatska je u Kijevu pobijedila Ukrajinu 2:0, te izborila plasman u dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji sljedeće godine. Vatreni su se prije ove pobjede nalazili u vrlo teškoj situaciji, ozbiljno je prijetila opasnost da ne izbore dodatnu izlučnu rundu i tako ostanu bez odlaska na svjetsku smotru.

No, u Kijevu je hrvatska momčad odlično reagirala i u najvažnijem trenutku bila na visini zadatka. U prvom poluvremenu bilo je priličnih teškoća, Ukrajinci su nekoliko puta opasno zaprijetili, no ipak bez štete za našu mrežu. U nastavku je, međutim, Hrvatska zagospodarila terenom, postigla dva pogotka i stigla do pobjede.

Oba gola Kramarićevo su djelo. U 62. minuti izvrsno je, nakon Modrićeva ubačaja, pucao glavom i doveo Hrvatsku u vodstvo. U 70. minuti Kramarić je finalizirao sjajnu akciju u kojoj su prethodno sudjelovali Vrsaljko i asistent Rakitić. Do kraja utakmice Hrvatska je sačuvala prednost i domogla se velike pobjede.

Svaka čast igračima, ali treba čestitati i novom izborniku Zlatku Daliću. On je u minimalnom vremenu povukao neke taktičke poteze, promijenio pojedinim igračima mjesta na travnjaku, što se pokazalo dobrim odlukama. I za vrijeme utakmice pogodio je rotiranjem Kramarića i Mandžukića, prvi je otišao u vrh napada, drugi na bok. Isplatilo se.

Kijevska je pobjeda važna, ali mjesta trijumfalizmu nema. Hrvatska je u ovim kvalifikacijama previše toga propustila, na kraju natjecanje u skupini završila kao drugoplasirana, dozvolivši Islandu prvo mjesto i izravan plasman na SP. U Ukrajini smo spasili izglede za odlazak u Rusiju, no pred nama su dvije odlučujuće utakmice. Ždrijeb dodatnih kvalifikacija je 17. listopada, Vatreni će biti nositelji, a izgledno je da će igrati s nekim iz kvarteta R. Irska, S. Irska, Grčka, Švedska. Prve utakmice doigravanja igraju se od 9. do 11. studenoga, uzvratne od 12. do 14. studenoga.

UKRAJINA: Pjatov, Karavajev, Rakickij, Hačeridi, Matvijenko, Rotan (od 69. Sidorčuk), Stepanenko, Marlos (od 78. Besjedin), Garmaš (od 66. Kovalenko), Konopljanka, Jarmolenko.

HRVATSKA: Subašić, Vida, Lovren, Mitrović, Vrsaljko (od 85. Pivarić), Rakitić, Badelj, Kramarić (od 88. Pašalić), Modrić, Perišić, Mandžukić (od 90. Rog).

Sudac: Brych (Njemačka). (I. Pezelj)
Povratak

Error: [CDataBase.php] Line 106
E1100: SELECT id_poddogadaj, naziv FROM poddogadaji_to_utakmice, poddogadaji WHERE poddogadaji_to_utakmice.utakmica_id= AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj; - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'AND poddogadaji_to_utakmice.poddogadaj_id=poddogadaji.id_poddogadaj' at line 1