Vijesti
Povratak
Hrvatska – Grčka 4:1
10.11.2017.
Priželjkivali smo pobjedu 1:0, smatrajući kako bi to bio dobar kapital za uzvrat. No, Hrvatska je protiv Grčke postigla znatno više, pred gotovo punim maksimirskim tribinama Vatreni su došli do trijumfa 4:1! Što zvuči izvrsno uoči uzvratnog dvoboja, koji se u Pireju igra u nedjelju 12 studenoga. Pogotke za Hrvatsku postigli su Modrić (11 m), N. Kalinić, Perišić i Kramarić, strijelac za goste bio je Papastathopoulos.

Bilo je to odlično izdanje naše momčadi. Nisu Vatreni dozvolili da igra uplovi u način koji bi odgovarao Grcima. Umjesto dosadne i 'rovovske' igre, gledali smo moćnu i napadački uvjerljivu Hrvatsku. Istina, pomogao je i grčki vratar Karnezis, koji je pogreškom pa prekršajem na N. Kaliniću omogućio da Modrić u 13. minuti, iz jedanesterca, dovede naše u vodstvo. Već u 19. minuti N. Kalinić je iskoristio dobar ubačaj Strinića i efektno povisio na 2:0. Tako je N. Kalinić, izborenim jedanaestercem i golom, u pravoj mjeri zamijenio Mandžukića koji nije nastupio zbog ozljede.

Pad koncentracije u obrani u 30. minuti bio je dovoljan Papastathopoulosu da smanji zaostatak gostiju, no samo tri minute kasnije Perišić zabija za 3:1, iskoristivši centaršut odličnog Vrsaljka.

Početak drugog poluvremena donio je i pogodak Kramarića, kojemu je asistirao Vrsaljko. Iako je bilo još obećavajućih situacija, rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Hrvatska je zadržala veliku prednost i na milimetar je od Svjetskog prvenstva u Rusiji.
Naravno, izbornik Zlatko Dalić, kojemu valja odati priznanje na učinjenom u kratkom roku, upozorava kako posao još nije gotov. To je dobar pristup, koncentracija i u Pireju mora biti na maskimumu. Ali, realno, ne znamo kakvo bi se to čudo trebalo dogoditi da u Grčkoj ispustimo zagrebački kapital i ostanemo bez svjetske smotre.

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Rakitić, Brozović, Kramarić (od 82. Vlašić), Modrić (od 89. Pašalić), Perišić, N. Kalinić (od 76. Rebić).

GRČKA: Karnezis, Maniatis (od 46. Retsos), Papadopoulos, Papastathopoulos, Tzavellas, Samaris (od 63 Tachtsidis), Tziolis, Zeca, Fortounis, Stafylidis (od 72. Bakasetas), Mitroglou.

Sudac: Rocchi (Italija). (I. Pezelj)